Мой сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Мои файлы [4]
Інформація про сайт [0]
Скарбниця ідей [11]
Після уроків [5]
Навчання онлайн [4]
Інформація для батьків [0]
Довідник [0]
Підготовка до олімпіади [0]
Філософія життя [0]
Класному керівнику [12]
Шкільне життя [7]
Методична література [0]
Каталог статтей [0]
Інформація для батьків [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Інформація для батьків

Поради для батьків
05.11.2015, 01:38

Поради для батьків, як організувати безпечну роботу дитини за комп’ютером

Статистика, зібрана Всесвітньою організацією охорони здоров'я, показує: більше 90% дорослих людей, що працюють за комп'ютером, наприкінці робочого дня відчувають втому і розбитість. Очі особливо чутливі до такої роботи. Багато учасників експериментів ВООЗ зізнавалися, що до вечора в очах з'являється печіння, важко піднімати і опускати повіки, а відчуття таке, наче в очі потрапив  пісок.

         Навіть якщо підліток проводить за комп'ютером не більш однієї-двох годин, у нього виникає загальне втомлення, а особливо, втомлюються очі. В ході комп'ютерної гри або при спілкуванні он-лайн підлітки відчувають особливий «емоційний азарт», вони просто не помічають своєї втоми і продовжують роботу на комп'ютері. А якщо гра захоплює, то відірватися від екрану абсолютно неможливо, навіть якщо сил зовсім не залишилося!

 В освітньому  закладі довго працювати  за комп'ютером дитині не дозволять . А ось вдома - інша справа! Тут дитина залишається сам на сам з комп'ютером і часто користується ним безконтрольно. Результат очевидний: дитина до вечора стає збудженою, іноді навіть агресивною. Дитині важко заспокоїтися, а якщо сон нарешті приходить, то сон цей постійно переривається. Батьки часто і не здогадуються, що причиною такого стану   дитини - комп'ютер.

Основне занепокоєння батьків - це електромагнітне і рентгенівське випромінювання від комп'ютера. Неодноразово проведені дослідження довели, що рентгенівське випромінювання від комп'ютера не перевищує норми. Електромагнітне випромінювання теж знаходиться в межах допустимого, якщо комп'ютер хорошої якості.

         Звернути увагу варто на інше: у приміщенні з працюючим комп'ютером може підвищуватися температура, а вологість, навпаки, знижуватися. При цьому збільшується вміст у повітрі  вуглекислого газу, а саме повітря іонізується. Іони потрапляють у дихальні шляхи, затримуючись на порошинках, які є в  повітрі. Діти особливо чутливі до таких змін якісного складу повітря: починає дерти горло, слідом приходить кашель ...

Щоб убезпечити дитину від шкідливого впливу необхідно дотримуватись простих правил:

  • Комп’ютер повинен бути розташований задньою поверхнею до стіни. Ідеальне місце для нього - в кутку.
  • Проводьте щодня вологе прибирання. Паласи і килими небажані.

Протирайте екран комп'ютера вологою серветкою і до роботи, і після.

Є думка, що розташовані поруч з комп'ютером кактуси допомагають зменшити негативний вплив комп'ютера на людину. Поки цю думку ніхто не довів. Але й не спростував.

  • Частіше провітрюйте кімнату, тим самим зменшуючи вміст важких іонів в приміщенні. Добре , якщо в кімнаті є акваріум. Випаровування води допомагає збільшити вологість повітря.

         Найбільше ненормована робота за комп'ютером  негативно впливає  на зір дитини.

Працюючи  за комп'ютером  діти одночасно порівнюють, аналізують, роблять висновки. А для цього потрібно перебувати в постійному напруженні  розумовому і зоровому. До того ж доводиться розглядати дрібні значки на екрані, пробігати очима тексти. Коли дитина  дивиться то на екран, то на клавіатуру,  зорові м'язи не встигають скорочуватися належним чином, тому що у дітей вони ще недостатньо розвинені. Тому  очі  стомлюються, особливо якщо монітор екрану «мигає».

Навантаження на зір при роботі на комп'ютері зовсім іншого роду, ніж при читанні і при перегляді телевізора. Варто ще взяти до уваги, що дитина часто сидить за столом, сутулячись. А це навантаження на кістково-м'язову систему, яка в дитячому віці ще остаточно не сформована.

Ще один важливий момент - нервово-емоційне напруження дитини. Робота на комп'ютері, а особливо комп'ютерні ігри, постійно вимагають від дитини нервового напруження. Дитина  повинна  знаходитися в стані «бойової готовності», щоб вчасно відреагувати на події на екрані. Навіть короткочасне нервове напруження викликає втому. А тривале проводження  часу за комп’ютерними іграми  стає справжнім емоційним стресом для слабкої  дитячої психіки. Звідси - некерованість, агресивність і, навпаки, втома, неспокій, неуважність і виснаженість дитини.

Що ж робити?

  • Обмежуйте час, проведений дитиною за комп'ютером, особливо якщо ваша дитина вже страждає на короткозорість. Численні дослідження показали, що безпечний час за комп'ютером для дитини складає 15 хвилин, а для дитини в якої короткозорість  - тільки 10. Працювати за комп'ютером дитина може тільки три рази на день, через день. Слідкуйте за цим! Не залишайте дітей наодинці з комп'ютером.

Робіть  разом з дитиною зарядку для очей. Краще зробити це на сьомій - восьмій хвилині роботи, а потім повторити ще раз після її закінчення. Найпростіша гімнастика не займе і хвилини: нехай дитина підніме очі до стелі і представить там метелика; нехай метелик «літає» з місця на місце, а дитина  стежить за нею очима, не повертаючи голови.

Більш складні варіанти гімнастики (кожну вправу потрібно повторити чотири - п'ять разів):

- Закрити очі, а потім різко їх розкрити і подивитися на об’єкт який розташований далеко.

 - Почергово дивитися то на кінчик свого носа,то  вдалечінь.

- Робити повільні кругові рухи очима в одну й іншу сторону, а потім подивитися вдалечінь. Кругові рухи можна робити і відкритими очима, і закритими.

- Дивитися на вказівний палець, що знаходиться на відстані 30 сантиметрів, слідкуючи  очима за пальцем  піднесіть його до носа,потім переведіть погляд вдалечінь .

 Обладнайте  робоче місце для дитини. Особливо вимогливо підходите до вибору робочого столу. Його висота має відповідати росту дитини. Дитина  не повинна сутулитися, перебуваючи за столом, але при цьому повинна  відчувати себе досить комфортно. Стілець повинен бути обладнаний спинкою. Все це необхідно, щоб уникнути м'язового стомлення і зберегти правильну поставу.

 Відстань від екрану для дитини - чим більша, тим краще. Оптимальна відстань до екрану  - п'ятдесят - сімдесят сантиметрів. При цьому екран повинен розташовуватися так, щоб погляд прямо упирався в його центр.

 Правильна посадка за робочим столом: між краєм столу і тілом дитини має бути відстань не менше 5 сантиметрів. Недопустимо обпиратися , а  тим більше «лежати» на столі. Ноги під столом повинні бути  на підставці, зігнуті під прямим кутом. Руки повинні вільно лежати   на столі.

         Робочий стіл повинен бути добре освітлений, але при цьому уникайте відблисків на екрані, які будуть заважати роботі, а значить, відволікати і стомлювати .

 Виконання цих простих порад допоможе зберегти здоров'я дитини. Адже ви тепер знаєте, як впливає комп'ютер на здоров'я і психіку дітей.

А чим ще може загрожувати вашій дитині безконтрольне користування Всесвітньою мережею?

1.Зустріч з неприємними і небезпечними людьми в чатах та інших областях мережі. За статистикою – це найбільший ризик. Підлітки можуть увійти в компанії, про які їм не треба було б навіть думати. Це радикальні політичні групи, сатанинські культи, «оргії » в мережі.   Звичайно, ці групи існують і в реальному світі, тільки підлітки набагато легше буруть участь в їх зборищах, сидячи за компютером  в себе дома.

2.Принизливий, аморальний контент. Мова йде не тільки про порнографію.  Існують сайти, присвячені піротехніці,суіциду, обговоренню дії тих чи інших наркотиків. Що може призвести до захоплення наркотиками, алкоголем, палінням, і іншими небезпечними речами.

3.Серйозна набезпека починається тоді, коли підлітки починають збиратися за зустріч з онлайновими друзями.Навіть втих інтернетівських группах, які регулюються ведучими, не можна встановити тих дорослих  які видають себе за підлітків, щоб домогтися довіри молодих людей. Якщо така людина не використовує маскування, вона(часто це чоловік) видає себе за людину що розуміє і симпатизує співрозмовнику, якій  можна довіряти. Він стумулює дитину до обговорення його особистих проблем, намагається емоційно привязати дитину до себе. Це той же тип стратегії , якою користуються такі  злочинці в реальному житті. Підлітки, які відчувають відчуженність з боку батьків, найбільш вразливі. Памятайте, що Інтернет представляє реальну загрозу зустрічі дітей з льдьми,що мають сексуельні плани по відношенню до дітей.

          4.Втягнення дітей в азартні ігри. Навіть прості он-лайн іграшки наносять велику шкоду, забираючи в дитини більшу частину її часу, відволікаючи від навчання, спокійного відпочинку, шкодячи психічному та фізичному здоров’ю.

5. Отримання неточної або невірної інформації.

6. Діти можуть погрожувати людям і порушувати закон.         

     

.

     

     

   

     

 

 

Категорія: Інформація для батьків | Додав: himicus
Переглядів: 511 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2025
    Створити безкоштовний сайт на uCoz